پاسپارتو ...

پاسپارتو(passepartout) اصطلاحي است كه در هنر به معناي قابي ساده كه به صورت حاشيه اي دور تا دور اثر هنري قرار ميگيرد و وظيفه آن اول محافظت از اثر و دوم تاكيد بر اصل هنر و جلوه بصري اثر است.

سر آغاز

جامعه آموزشي هنري پاسپارتو در ٣٠ شهريور ماه ٩٧ به سبب علاقه به ايجاد جامعه اي تخصصي، پشتيبان، حرفه اي و دلسوز در تكميل رشته هاي هنري تاسيس شد.شروع اين امر با اين عظمت ، كار بزرگي بود و دشواري هاي زيادي به همراه داشت.ما با هزينه هاي شخصي و سختي هاي زيادي اين كار را شروع كرديم. بزرگترين و مهمترين نيرويي كه ما را در اين راه ياري مي كرد هدف ما بود. هدفي كه شامل يك كلمه بود. “تجلي” . به همين دليل تصميم گرفتيم كه نقش يك قاب را براي اصل هنر يعني هنرمندان كه خالق آثار هنري هستند، ايفا كنيم تا جلوه پيدا كنند. اين جمله هميشه در فاخر ترين آثار هنري نماد داشت كه ” زيبايي در عين سادگي است” . پس به دنبال اين بوديم كه قابي ساده باشيم. سر انجام دنياي هنر خود نامي براي ما برگزيد، “پاسپارتو”

رویا

عشق و علاقه به رشد و پيشرفت هنر و هنرجويان در عرصه هاي مختلف هنري اين رويا را در ما ساخت تا روزي خواهد رسيد كه ايران، كشور هنرمندان اصيل و صاحب سبك در بين الملل ، كهكشاني بزرگ در دنياي هنر ميشود. و ايمان داريم كه هر روز بيشتر از روز قبل رشد و تجلي پيدا ميكنيم و به هدف خود نزديك ميشويم.در اين مدت تلاش كرده ايم بر اساس جاذبه هاي اين عرصه، هنرجويان با استعداد را پرورش دهيم و آن ها را با هنري كه در آن توانا هستند به چالش بكشيم تا نهايتا در آن به رشد برسند

شیوه آموزش

نحوه آموزش هنرجويان در پاسپارتو به شكل كلاس هاي مجازی یا آنلاین به سبک کارگاهی، تئوري، تجربي و ايجاد چالش براي رسيدن به تجربه اي نو براي هنرجويان است. به همانگونه که در کلاس های حضوری هنرجویان با استاد و همکلاسی های خود مستقیما در ارتباط است، در کلاس های مدرسه آنلاین پاسپارتو نیز هنرجویان می توانند مستقیما و در لحظه با استاد یا همکلاسی های خود به بحث و گفتگو بپردازند یا تکالیف و کار های اجرا شده خود را به نمایش و نظر سنجی همکلاسی های خود بگذارند. کلاس آنلاین به گونه ای تعبیه شده که استاد میتواند در همان لحظه از هنرجویان خود تست و یا آزمون بگیرد تا اشکالات هنرجویان را رفع و رجوع نماید

مطالعه، تحقیق، پیشرفت

پاسپارتو جامعه اي است كه هنر هاي ديجيتال، تجسمي، ورسانه اي را بررسي ميكند و بر اساس جستجو، تحقيق و مطالعه بر روي بازار كار در ايران و بين الملل، نياز هنرجويان و خلا هاي آموزشي، دوره هايي را طراحي و برگزار ميكند. همه این دوره ها به صورت مجازی یا آنلاین در مدرسه آنلاین پاسپارتو (سایت جامعه آموزشی هنری پاسپارتو) است .پاسپارتو با برگزاري دوره هاي آموزشي مجازي توانسته است به هنرجويان هموطن در ساير استان ها امكان بهره مندي از آموزش رشته هاي نوين و جديد هنري را بدهد.

برنامه ریزی به روز

پاسپارتو تلاش كرده تا با وارد كردن تجهيزات، تكنولوژي و علم روز به دوره هاي خود غالب مطالب آموزشي را به روز نگه داشته و هنرجويان را با متد هاي جديد در بخش هاي هنري گوناگون آشنا سازد. از اين رو برنامه هاي آموزشي پاسپارتو در تمام رشته هاي آموزشي در هر ترم بازنويسي ميشوند.

حمایت، درآمد زایی

در پاسپارتو هنرجويان مورد حمايت قرار ميگيرند. از آنجايي كه هدف ما تجلي است، جامعه آموزشي هنري پاسپارتو در پايان هر ترم، آثار هنرجويان برتر خود را در گالري آنلاین خود به نمايش گذاشته و فراخوان بازديد حداكثري خود را در بين سازمان هاي هنري، موسسات آموزشي و استارتاپ ها انتشار ميدهد و آثار فاخر را به فروش می گذارد

استخدام

پاسپارتو، هنرجويان ممتاز در هر رشته هنر های دیجیتال، تجسمی و رسانه ای را، پس از پايان دوره هاي تخصصی گذرانده شده، بعد از قبولي در آزمون ورودي و مصاحبه، با عقد قرار داد به استخدام پاسپارتو در مي آيند و به جمع مدرسین پاسپارتو می پیوندند. قابل ذكر است كه تمامي هنرجوياني كه نمرات قبولي را كسب نموده اند، به بازار كار معرفي ميشوند.

پر کردن خلاء آموزشی کشور

متاسفانه در كشور عزيزمان ايران، به دلايل مختلف منابع بسيار اندك و محدودي براي آموزش تخصصي هنر هاي نوين وجود دارد. پاسپارتو با برگزاري دوره هاي مجازي تلاش كرده است كه خلا آموزش هنري كل هنرجويان ايران را با دوره هاي خود پر كند و به رشد، پيشرفت و تجلي آنان كمك كند

تجلی

پاسپارتو تنها يك آموزشگاه نيست، پاسپارتو يك جامعه است. نه جامعه اي كه فقط حضور افراد در آن مهم باشد، پاسپارتو يك خانواده است. خانواده اي پرانرژي، پشتيبان، پيشرو، خلاق، دغدغه مند، دلسوز و سربلند.
گاهي اوقات لازم است يك قاب اثري را در بر بگيرد تا اثر به بهترين شكل ديده شود و تجلي يابد.
ما يك قاب ساده ايم…